All for Joomla All for Webmasters
PODUSZKOWIEC BUDOWA

PODUSZKOWIEC BUDOWA

HOVERCRAFT TEAM POLAND

PODUSZKOWIEC BUDOWA

Posted by admin | 28 stycznia 2017
poduszkowiec ksiazka

Poduszkowiec – budowa poduszkowca do wyścigów

Poduszkowiec do wyścigów i jego budowa to zadanie wydawać by się mogło prozaiczne w szczególności dla producentów tego rodzaju wehikułów. Ci projektanci którzy mogliby się czuć kompetentni do podjęcia tego rodzaju wyzwania, mogą po pewnym czasie odczuć , iż ten proces ich przerasta. Pomimo znacznego potencjału technologicznego, na skutek pewnych braków w rozumieniu całościowym zagadnienia i jego kluczowych aspektów odnoszą niepowodzenie.

Często brakuje tu analizy trendów na świecie w poszczególnych kategoriach rajdowych potrafiących ukierunkować na właściwe , lepsze rozwiązania. Postęp w ostatnich latach jest niemały i to w aspekcie napędu jak i zmniejszenia masy poszczególnych, indywidualnych układów, modułów i komponentów.

PIĘĆ podstawowych sposobów osiągnięcia sukcesu:

  1. niska waga poduszkowca przy zachowani parametrów wytrzymałości struktury kadłuba i pozostałych układów
  2. poduszkowiec o jak największej mocy w zadanej kategorii rajdowej
  3. poduszkowiec dobrze zachowujący się przy dużych prędkościach zarówno na wodzie jak i sekcji lądowej
  4. reagujący w prawidłowy, optymalny i adekwatny sposób na prowadzenie pilota i przemieszczenie masy i wychylenie sterów kierunku
  5. maszyna spełniająca wszelkie przepisy wymagane przez WHF i EHF
poduszkowiec budowa

poduszkowiec to rywalizacja nie nie tylko na trasie rajdu ale także w zaciszu pracowni i biur projektowych

 

Projekt poduszkowca wyścigowego

Chcąc wykonać to zadanie optymalnie należy zebrać nietuzinkowy zespół ekspertów z rozmaitych dziedzin takich jak materiałoznawstwo, ergonomia, dynamika ruchu i przepływów powietrza. Zatrudnić i wdrożyć w zagadnienie specjalistów od silników w zależności od założeń projektu – dwusuwowych, czterosuwowych lub też elektrycznych. Ponad wszelką wątpliwość zasięgnąć rady zawodników i to już w fazie projektowania i analizy koncepcyjnej. Wiedza musi tu być czerpana zarówno z doświadczenia sportowców jak i odpowiednich profesjonalnych, naukowych publikacji. Wymaganych badań na grupie podzespołów , faktów i zjawisk na różnym poziomie szczegółowości.

poduszkowiec ksiazka

Należy podejść do kwestii gruntownie i wykorzystać pełnię drzemiącego w poszczególnych zagadnieniach potencjału. Nie stracić z oczu celu oraz postępować planowo i konsekwentnie wdrażając innowacje i najlepsze dopracowane rozwiązania stopniowo. Krok po kroku poddawać analizie i poprawiać poszczególne podzespoły poduszkowca zapewniając prawidłowy rozwój konstrukcji.

Poduszkowiec to nie tylko waga i moc ale także układ przeniesienia napędu, układ poduszki powietrznej, otunelowane śmigło, układ paliwowy, układ dolotowy, moduł sterowania i wiele innych układów oraz modułów.

Bezspornie warto posłużyć się dobrymi praktykami w każdej dziedzinie.  Warto doprecyzować cele i znaleźć rozwiązania najbardziej adekwatne do realizacji wyznaczonych celów.

W każdym momencie prac trzeba pamiętać o nadrzędnym celu czyli PODIUM.

Nie lekceważmy wszakże pewnych rozwiązań dopracowanych i przetestowanych w poduszkowcu wyścigowym. To świetny poligon doświadczalny przed wprowadzeniem i zaadoptowaniem ich do większych komercyjnych maszyn.

Więcej o poduszkowcu i jego budowie napisaliśmy w tej publikacji

Related Blogs

Posted by admin | 22 listopada 2019
2-6 Września 2020 – Mistrzostwa Świata poduszkowców 2020 odbędą w Szwecji – Na torze który znamy i odnieśliśmy tam niezłe wyniki. Otrzymaliśmy potwierdzenie z Federacji WHF (World Hovercraft Federation): „We...
Posted by admin | 19 maja 2018
WHC 2018 – już we wrześniu. Ruszyła rejestracja na World Hovercraft Championschip. Zapraszamy partnerów do współpracy z reprezentacją Polski. Sponsor mistrzostw poduszkowców 2018 – sektor bankowy WHC 2018. Sponsorowane w...
Posted by admin | 27 września 2017
Mistrzostwa Poduszkowców World Hovercraft Championschip 2018 – Mistrzostwa Świata daty i informacje. Mistrzostwa poduszkowców – już wiemy kiedy!  Oto daty WHC 2018 które odbędzie się w Niemczech: 5 – 9...