Polskie poduszkowce rajdowe na Mistrzostwach Świata.

podszkowce rajdowe 2016
Na Mistrzostwa Świata 2016 wystawiliśmy z Polski 3 poduszkowce przygotowania do startu trwały pond 4 miesiące.
Transport poduszkowców rajdowych zajął 2 dni drogą lądową przez Niemcy, Holandię, Belgię oraz Francję do portu w Dunkierce. Następnie dwugodzinna przeprawa promowa przez kanał La Manche do Dover. Następnie po kolejnych 100 kilometrach poduszkowce dotarły na event crusingowy pod Londynem. Po kilkugodzinnym odpoczynku i przejęciu zawodników którzy przylecieli na lotnisko w Luton wyruszyliśmy całą ekipą na 300 km na północ w kierunku Brmingham.

poduszkowce rajdowe – wioska rajdowa w Anglii
Wioska rajdowa znajdowała się na północny wschód od Birmingham na malowniczym Angielskim pojezierzu w okolicy Tamworth. Jeden z Polskich zawodników żyjący na stałe w Wielkiej Brytanii miał najbliżej bo zaledwie 20 mil od miejsca zamieszkania i dzięki temu udzielił sporego wsparcia pozostałym członkom ekipy (pilotom , kierowcom i mechanikom) już na miejscu.
Przygotowanie polskiego pit stopu , bazy serwisowej na paddocku oraz obozu trwało kilka godzin.
Polscy zawodnicy startowali w dwu kategoriach. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem rejestracji oraz kontroli technicznej poduszkowców przed dopuszczeniem do startów. Zawodników ze Stanów Zjedoczonych, Kanady, Australii, Anglii , Walii, Szkocji, Szwecji, Francji, Niemiec , Włoch i wielu innch krajów był tak wielu iż kontrole techniczne przeciągneły się na następny dzień.
Pojawiło się sporo Brytyjskich dzennikarzy z telewizji portalów internetowych a także lokalnej prasy
F50 oraz F35
Oto zdjęcia naszych zmagań z WHC w Anglii:

poduszkowce rajdowe F50
Maciej Uchman na niebieskim poduszkowcu oraz Jakub Furmański na czarnym doganiają reprezentanta Szwecji

poduszkowce rajdowe F50 – walka zawodników na prowadzeniu zawodnik szwedzki zaraz za nim dwóch polskich pilotów. Maciej Uchman oraz Jakub Furmański
Zawody trwały tydzień. Po zakończeniu i ceremonii rozdania nagród odbyło się spotkanie Światowej Federacji Poduszkowców.
Najważniejsza informacja. Następne Mistrzostwa Świata proponowane są w Chinach w 2018 roku. Jak to dobrze że z Polski już wystartowały pociągi towarowe do Chin, zapewne z nich skorzystamy bo podobno w tym kierunku zmierzają niemal puste.